Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Sitemiz aracılığıyla girdiğiniz bilgiler, sadece size aittir ve tarafımızdan kullanılmaz. Bu verilerin güvenliğinin sağlanması için endüstri standardı önlemler uygulanır. Site ile iletişiminiz SSL protokolü ile şifrelenmektedir. Kredi kartı bilgileriniz sadece ödeme işlemlerinde, bir kerelik kullanım için talep edilmekte ve kesinlikle sistemde saklanmamaktadır.

Site üzerinde yapılan sayfa geçiş işlemleri kayıt altındadır, bu bilgiler kişi ayırt edici değildir ve sadece sitenin geliştirilmesi ve daha iyi hizmet vermesi amacıyla toplanmaktadır.

Olası kötü niyetli kullanımı önlemek için ödeme işlemlerinin yapıldığı tarih, saat ve IP (İnternet) adresi kaydedilmektedir. Kredi kartı kullanırken ortaya çıkabilecek kötü niyetli kullanımda bu bilgiler olası bir hukuki süreçte delil olarak kullanılabilecektir. Sitemiz üzerinden girilen bilgiler üçüncü şahıslarla paylaşmayacaktır.

 

Site Güvenliği

Sitemiz üzerinden kredi kartı ile yapılan alışverişlerde 3-D Secure sistemi mecburidir. Bu sayede kredi kartı bilgilerini kredi kartını aldığınız bankanın ödeme ekranına girersiniz. Ödeme işlemi bittikten sonra da cep telefonunuza çekilen miktar banka tarafından SMS ile gönderilir. Herhangi bir şüphe duyarsanız, hemen bankayı arayıp ödeme işlemini iptal ettirebilirsiniz. 3-D Secure ile Internet'te daha da güvende olursunuz. Sitemizi kullandığınız sürece girdiğiniz bilgiler 256 bit'lik SSL kullanılarak şifrelenmekte ve bilgilerinizin güvenliği maksimum düzeyde tutulmaktadır. SSL sertifikamızı, satın alma sayfasına geçtiğinizde sayfanın sağ alt kısmında yeralan kilit işareti üzerine iki kez tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

 

SSL Nedir

Secure Socket Layer (SSL) 1995 yılında internet üzerinde güvenli veri alışverişi sağlayabilmek amacıyla Netscape Communications Tarafından geliştirilmiştir. Şu anda dünyada sanal ticaret işlemlerinde en çok kullanılan protokoldür.

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

SSL' in güvenlik gücü oturum anahtarının büyüklüğüne bağlıdır. En yaygın olarak kullanılan SSL anahtarı 128 bit uzunluğunda olup sanal ticaret işlemleri için çok yüksek bir güvenlik sunar. Bu uzunluktaki veya daha uzun bir anahtarın günümüz imkanları ile kırılması mümkün değildir.